تاثیر استرس کاری حسابرسان بر کیفیت حسابرسی

استرس کاری حسابرسان و کیفیت حسابرسی

تخمین زمان مطالعه : ۵ دقیقه

با استفاده از تعیین فرصت‌ها ترازنامه‌ها به عنوان یک مدلی از اطلاعات در مدل‌سازی ریاضی از وضعیت مالی یک سازمان می‌باشد  و ثابت شده است که یکی از عوامل اصلی درارائه یک ترازنامه استرس حسابرسی می‌باشد.

استرس یک واژه متداول می‌باشد و همگان با مفهوم آن آشنا هستیم و آن را تجربه کرده‌ایم دلایل غیر قابل انکار بیانگر این واقعیت است که فشار عصبی (استرس) به سلامت جسمی و روانی و رفتاری فرد و نهایتا نحوه انجام کار اثرات منفی و غیر قابل جبران می‌گذاردکه برای فرد یا سازمان بسیار پر هزینه می‌باشد. از آنجایی که شرایط کاری دائما در حال تغییر می‌باشد. استرس نیز با درجات مشخصی در رابطه با مسائل مرتبط با کار در سازمان ها وجود دارد. استرس به مجموعه واکنش‌های عمومی انسان نسبت به عوامل ناسازگار و پیش بینی نشده داخلی و خارجی اطلاق می‌گردد.

استرس شغلی به کارگیری فرد درکاری که توانایی‌ها و اطلاعات او هم‌خوانی ندارد  اطلاق می گردد و یا تغییر در فعالیت کاری نیز می‌تواند باعث ایجاد استرس در فرد شود. به طورکلی استرس شغلی نوعی استرس است که با محیط کاری یا عوامل مرتبط با محیط کاری فرد ارتباط دارد تغییر در فعالیت‌های کاری مانند فن‌آوری جدید یا تغییر اهداف ممکن است باعث ایجاد استرس شود استرس سازمانی را می‌توان با مقیاس کارگریزی و کیفیت کار اندازه‌گیری کرد در محیط کاری موارد بسیاری برای استرس برای هر فرد وجود دارد.

  عوامل مهم استرس در محیط کاری عبارتند از :

۱٫حمایت نکردن مسئولین و مدیران از کارکنان خود

۲٫نبود مشاوره و ارتباطات

۳٫دخالت‌های زیادی در مسائل شخصی اجتماعی و زندگی خانوادگی

۴٫حجم زیاد کارها یا بیش از اندازه بودن کار

۵٫فشار بیش از حد ناشی از غیر واقعی بودن مهلت انجام کار

۶٫انجام کارهایی که خیلی دشوارند و یا لزوم چندانی به انجام آنها نیست

۷٫نداشتن مهارت کافی در نحوه انجام کار

۸٫شرایط نامطلوب کاری

۹٫نداشتن امنیت شغلی و ترس از بیکاری

۱۰٫عمل نکردن مدیران و مسئولین به تعهدات خود نسبت به کارمندان

این استرس‌ها در محیط کار برروی کیفیت مطلوب کارها تاثیر می‌گذارد و این عوامل منجر به کاهش بهره‌وری و افزایش ضایعات می‌شود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

لطفا ایمیل خود را بررسی کنید.