حسابداری ابری چیست ؟

عملکردحسابداری ابری بر پایه پردازش ابری می باشد. حسابداری ابری با عنوان حسابداری آنلاین شناخته شده است ومانند پردازش ابری عمل می کند. به این ترتیب نرم افزار از طریق اینترنت و مرورگرهای مختلف قابل دسترسی برای کاربران می باشد.

تفاوتهای حسابداری ابری و سنتی

نرم افزار حسابداری ابری مشابه نرم افزار سنتی است و برای نصب، نرم افزار باید در محلی راه اندازی و نصب شود. در روش سنتی نرم افزار بر روی سرورنصب می شود و ممکن است نرم افزار را روی سیستم کلاینت هم نصب نمائید ولی در بیشتر اوقات نیازی به این کار نیست و با نصب نرم افزار بر روی سرور قابل دسترسی برای کاربر می باشد.در روش ابری نرم افزار بر روی ابر قرار دارد و از طریق اینترنت و مرورگرهای مختلف در دسترس کاربر قرار می گیرد. تفاوت دیگر نرم افزار ابری با سنتی در این است که  نرم افزار حسابداری ابری همواره از راه دور هم قابلیت دسترسی را به کاربر می دهد در حالی که در روش سنتی این امکان وجود ندارد. همه توابع و عملیات حسابداری خارج از سایت صورت می گیرد و دیگر بر روی دسک تاپ کاربر نیست.همین طور عملیاتی که بر روی برنامه حسابداری انجام می شود از طریق اینترنت و شبکه های دیگر صورت می گیرد و کاربر می تواند در هر جایی از دنیا که باشد به وسیله اینترنت و یک سیستم به اطلاعات دسترسی داشته باشد. در این نوع نرم افزار نیازی به نصب نرم افزار بر روی یک رایانه به عنوان سرور نیست و کلیه کارکنان در هرکجای سازمان که باشند می توانند به اطلاعات دسترسی داشته باشند.

مزایای استفاده از حسابداری ابری

این نوع حسابداری مزایایی را برای کاربران خود بوجود می آورد

اولین مزیت این نوع نرم افزار  قابلیت دسترسی کاربران در هر جای دنیا و فقط به وسیله یک مودم و اینترنت می باشد حتی می توان از طریق تلفن همراه یا تبلت نیز به این نرم افزار دسترسی پیدا کرد. مزیت بعدی این نرم افزار امنیت بالای نرم افزار می باشد، به دلیل اینکه  کلیه عملیات حسابداری مانند  ذخیره سازی و پردازش اطلاعات و اقدامات دیگر از طریق ابر انجام می شود و این اطلاعات برای شرکت ها و سازمان ها محرمانه و حساس هستند باید از لحاظ امنیتی تحلیل دقیقی بر روی نرم افزار صورت گیرد و امنیت نرم افزار برقرارباشد. در این روش اطلاعات تحت هر شرایطی از بین نمی رود یعنی با خرابی سیستم و یا ربوده شدن سیستم سخت افزاری اطلاعات حسابداری از بین نمی رود و این اطلاعات برای کاربران در هر ساعت و زمان قابل دسترسی ویرایش و ذخیره سازی می باشد. در این نوع نرم افزار بروزرسانی اطلاعات به صورت خودکار انجام می شود و گزارش گیری های مالی در زمان واقعی خودصورت می گیرد. این امر به این معنی می باشد که مانده حساب ها همیشه دقیق تر از روش سنتی می باشد و اشتباهات کمتری به دلیل ضعف ورود اطلاعات توسط کاربر رخ می دهد.از دیگر نکات مثبت این نوع حسابداری این است که دیگر نیازی به تهیه تجهیزات گران قیمت سخت افزاری مانند سرور برای نصب نرم افزار وجود ندارد و از طریق اتصال به یک مرورگر با هزینه ای بسیار کم می توانیم به ثبت اطلاعات و گزارش گیری بپردازیم. نگهداری اطلاعات در روش ابری به مراتب کم تر از روش سنتی صورت می گیرد، در این روش پشتیبانی از طریق شرکت ارائه دهنده ابر انجام می شود و  بروز رسانی اطلاعات کاملا خودکار خواهد، به عبارتی هرگز نیاز به دانلود و نصب نرم افزار بر روی هیچ سیستمی ایجاد نمی شود.

حسابداری ابری توانایی شرکت شما را برای کسب در آمد و مدیریت داده ها چندین برابر می نماید و میزان سرمایه گذاری را به حداقل می رساند. در روش ابری به میزانی که از سرویس استفاده می نمائید مبلغی را پرداخت می کنید. مانند آب و برق و تلفن و ..اما در روش سنتی شما به تعداد کاربرانی که  باید به نرم افزار دسترسی داشته باشند و از نرم افزار استفاده کنند  هزینه ای را  پرداخت می نمائید.

با توجه به روش های جدید پردازش اطلاعات و آسانی دسترسی به اینترنت آینده در دست نرم افزارهایی خواهد بود که به صورت ابری پیاده سازی می شوند.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

لطفا ایمیل خود را بررسی کنید.