حسابداری مدیریتی

تخمین زمان مطالعه: ۳ دقیقه

حسابداری مدیریتی ترکیبی از حسابداری، امور مالی و مدیریت می‌باشد که با مهارت‌های کسب و کار و تکنیک‌ها نیاز به اضافه کردن ارزش واقعی به هر سازمان را دارد. حسابداران مدیریتی واجد شرایط، در سراسر کسب و کار فعالیت دارند. آنها نه تنها در امور مالی بلکه در مشاوره دادن به مدیران در خصوص پیامدهای مالیِ تصمیم گیری‌های بزرگ، تنظیم استراتژی کسب و کار و نظارت بر ریسک فعالیت می‌نمایند. این نوع از حسابداری به استفاده اطلاعات حسابداری برای مدیران سازمان، جهت آماده کردن آنها برای تصمیم سازی کسب و کار آگاهانه تاکید دارد که به آنها اجازه می‌دهد تاکارکردهای کنترل مدیریتی‌شان را کاملتر و بهتر به انجام رسانند.

 از خصوصیات ویژه حسابداری مدیریت به شرح ذیل می‌باشد

۱٫نگاه رو به جلو به جای نگاه تاریخی

۲٫پشتیبانی از تصمیم گیری‌ها به طور کلی مبتنی بر مدل با درجه‌ای از انتزاع به جای مبتنی برمورد می‌باشد.

۳٫این نوع حسابداری به جای اینکه برای استفاده ذینفعان، بستانکاران و قانون‌گذاران در نظر گرفته شده باشد برای استفاده در سازمان‌ها طراحی گردیده است.

۴٫این نوع حسابداری محرمانه بوده و توسط مدیران استفاده می‌گردد و گزارشگری عمومی نمی‌باشد.

۵٫این نوع حسابداری به نسبت احتیاجات مدیران و رجوع به این احتیاجات محاسبه می‌گردد. این عملیات اغلب توسط سامانه‌های اطلاعات مدیریت استفاده می‌گردد و به استانداردهای عمومی حسابداری مالی رجوع نمی‌کند.

حسابداری مدیریت، نوعی فرآیند تعریف اندازه‌گیری، تجمیع و تجزیه و تحلیل، مهیا سازی، تفسیر و تبادل اطلاعات مورد نیاز مدیران جهت برنامه ریزی، ارزیابی و کنترل یک واحد تجاری در جهت استفاده مناسب و پاسخ گوئی به منابع‌ آنها می‌باشد.

طبق نظر انجمن حسابداران خبره مدیریت حسابداری مدیریت فرآیند تعریف، اندازه گیری، تجمیع، تجزیه و تحلیل، مهیا سازی، تفسیر و تبادل اطلاعات مورد استفاده مدیریت جهت برنامه‌ریزی، ارزیابی و کنترل یک واحد تجاری و جهت اطمینان از استفاده مناسب و پاسخ گویی به منابع آنها است . موسسه حسابداران رسمی آمریکا بیان کرده است که حسابداری مدیریت در عمل به گسترش در سه حوزه می‌پردازد.

این سه حوزه عبارتند از :

۱٫حوزه مدیریت راهبردی : ارتقای نقش حسابداری مدیریت به عنوان یک شریک راهبردی در سازمان

۲٫حوزه مدیریت عملکرد: توسعه عملکرد تصمیم گیری کسب و کار و مدیریت عملکرد سازمان

۳٫مدیریت ریسک: مشارکت در چارچوب‌هاو شیوه‌ها برای شناسایی و اندازه‌گیری، مدیریت و گزارش‌گری ریسک‌ها و دستیابی به اهداف سازمان

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

لطفا ایمیل خود را بررسی کنید.