دیدگاه جهانی سیستم های اطلاعاتی حسابداری

سیستم اطلاعات حسابداری

تخمین زمان مطالعه : ۵ دقیقه

دیدگاه جهانی سیستم های اطلاعاتی حسابداری

امروزه برنامه‌های کاربری تلفن همراه و محاسبات ابری دیگر واژه‌ای نا آشنا نیستند و از منابع مهمی در استراتژی‌های کسب و کار شرکت‌ها به حساب می‌آید. بیشتر شرکت‌های متوسط و کوچک در حال حاضر استفاده از محاسبات ابری و فن‌آوری‌های تلفن همراه را پذیرفته‌اند. شرکت‌های بزرگ،، مراکز داده‌های بزرگ، از ابرهای خصوصی یا ابرهای هیبریدی به عنوان پشتیبانی برای فرآیندهای خود در معماری خدمات مشترک سازمان برای به اشتراک‌گذاری داده‌ها استفاده می‌نماید و این دانش را در سازمان توسعه داده‌اند. سیستم‌های اطلاعات حسابداری یک سری اطلاعات حساس و محرمانه را پردازش، ذخیره و انتقال می‌دهد. برای همین منظور استفاده از تکنولوژی ابری و تلفن همراه همواره نیاز به تحلیلی دقیق دارد تا اطلاعات و امنیت نرم افزاری برقرار باشد. توسعه و استفاده از C&IT و کاربردهای اطلاعات و فن‌آوری در داخل سازمان‌ها تاثیر عمده و بسزایی را بر روی سیستم‌های اطلاعاتی حسابداری گذاشته است. روزانه شرکت‌های کوچک و متوسط بیشتری بوجود آمده‌اند که اخیرا از فن‌آوری‌های موبایل و رایانش ابری استفاده می‌نمایند این شرکت‌ها فن‌آوری مورد نظر را اخذ نموده و از آن استفاده می‌نمایند.

رویکرد سرویس‌های اشتراکی تاثیر قابل توجه و مستقیمی بر روی فرآیند‌های مالی و حسابداری شرکت‌ها می‌گذارد. به دنبال دیدگاه‌های جهانی سرویس‌‌‌های اشتراکی، توسعه کسب و کار از طریق استفاده گسترده از اینترنت و فن‌آوری‌های تلفن همراه و سرویس ابر انجام می‌شود. شرکت‌های بزرگی وجود دارد که مراکز داده‌ها، ابرهای خصوصی و چندگانه‌شان را به عنوان چتر حمایتی برای طی مراحل در ساختار خدمات مشارکتی شرکتی گسترش داده‌اند. خدمات ابری و فن‌آوری‌های تلفن همراه منجر به ایجاد یک رویکرد جدید شده است که در پارادایم کسب وکار لحاظ شده است که به آن پارادایم ابری مدل کسب و کار می‌گویند. این پارادایم به طور قابل توجهی اثرات استراتژی‌های کسب و کار شرکت‌ها می‌باشد. این استراتژی‌ها در تعریف سخت‌افزار، نرم‌افزار، ارتباطات زیر ساخت، مدیریت ریسک، مدیریت هزینه شرکت انجام می‌شود. از بهترین و شناخته شده‌ترین سرویس‌های ابری در حوزه‌های مختلف مدل کسب و کار به صورت  زیر می‌باشد:

 نرم افزار سرویس SAAS

زیرساخت سرویسIAAS

 پلت فرم سرویس PAAS

 فرآیند کسب و کار سرویس BPAAS 

 خدمات شراکتی تاثیر مستقیم و مهمی بر روی مراحل حسابداری و مالی شرکت‌ها دارند. از دیدگاه جهانی توسعه اشتغال از طریق استفاده زیاد از اینترنت و موبایل و فن‌آوری‌های ابری به اوج خودرسیده است. این خدمات تاثیر مستقیم و مهمی بر مراحل حسابداری مالی شرکت‌های استفاده کننده از این فن‌آوری گذاشته است. در این حوزه از فن‌آوری، خدمات ابری باعث بوجود آمدن یک مدل شغلی خاص و جدید مانند مدل شغلی ابری شده است. این مدل بر استراتژی‌های شغلی شرکت‌ها از طریق کاری که انجام می‌شود تاثیر می‌گذارد و سخت افزار، نرم افزار، زیر بنای اطلاعاتی، مدیریت بحران و مدیریت هزینه را تعریف می‌نماید. یک سری از مطالعات نقش فن‌آوری‌های مالی و حسابداری داخل شرکت‌ها را پررنگ تر نموده است.  با این کار ما شاهد افزایش کاربرد اصطلاحات مالیات در ابر و امور مالی و حسابداری در ابر، در ادبیات علمی و کاربردی می‌باشیم. با توجه به تاثیر فن‌آوری تلفن همراه و برنامه‌های کاربردی در فرآیندهای تجاری شرکت‌ها، می‌توانیم به استفاده از پرداخت‌های از راه دور، ورودی‌های اسناد اتوماتیک، خدمات مشتری از راه دور و خدمات حسابداری از راه دور اشاره نمود. در سیستم‌های اطلاعاتی حسابداری می‌توانیم تاثیر فن‌آوری‌های حسابداری از راه دور از طریق موبایل و سیستم‌های ابری در داخل و خارج سازمان را مشاهده نمائیم. رایانش ابری می‌تواند فعالیت‌های مهندسی نرم افزار را از طریق استفاده از محاسبات، ذخیره و دیگر منابع شبکه ارتباطی را تسهیل نماید.

خدمات رایانش ابری به طور کلی اشاره به ترکیب چند عامل دیگر دارد:

۱٫زیربنای فناوری اطلاعات به عنوان خدمات: فروشندگان زیربنای خدمات ذخیره فیزیکی، قابلیت فرآیند و خدمات داده مبنای مجازی را ارائه می نمایند.

۲٫پایگاه به عنوان خدمات: یک مجموعه از نرم افزارها و ابزارهای افزایش تولید برای پیشرفت، آزمایش، گسترش، میزبانی و حفظ برنامه‌های کاربردی مکانی را برای فراهم آورندگان زیربنا آماده می‌نمایند. همچنین توسعه دهندگان نرم افزار می‌توانند برنامه‌های کاربردی را برای فراهم آورندگان پایگاه از طریق اینترنت ایجاد نمایند.

۳٫نرم افزار به عنوان خدمات: کاربران نهایی به فراهم کنندگان نرم افزار بهایی ر ا برای خدمات پرداخت می‌نمایند و نرم افزار مستقیما برای فراهم کنندگان نرم افزار مکانی را فراهم می‌نماید که بوسیله کاربران نهایی از طریق اینترنت قابل دسترسی باشد. رایانش ابری تلفن همراه بر مشکلاتت مرتبط با عملکرد، محیط  و امنیت غلبه می‌نماید. رایانش ابری موبایل معایبی هم دارد مانند اتصال ضعیف، مدیریت دسترسی اینترنتی ضعیف، ضعف کیفی خدمات، قیمت بالا، همگرایی خدمات و ارتباطات داخل شبکه.

سه مزیت برتر و دلخواه برای نرم افزار به عنوان خدمات:

۱٫سهولت در مدیریت نرم‌افزار

۲ .کاهش هزینه‌ها

۳ سرعت ادغام

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

لطفا ایمیل خود را بررسی کنید.