کیفیت اطلاعات حسابداری

تخمین زمان مطالعه :۵ دقیقه

اطلاعات حسابداری برای اهداف داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اطلاعات داخلی به طور عمده در کنترل فرآیندهای کسب وکار و هدایت فرآیندها استفاده می‌‌گردد. اطلاعات خارجی در نتایج گزارشات مالی و وضعیت مالی سازمان به کار می‌رود، در حالی که چارچوب‌هایی برای کنترل سیستم‌های اطلاعات وجود دارد طیف گسترده‌ای از کنترل‌های قابل اجرا موجود است که به صراحت درهدایت و کیفیت اطلاعات حسابداری به کار می‌رود. بعلاوه جنبه‌های معنایی به طور خاص اطلاعات به طرز کاملا آشکاری وجود ندارد. با این وجود درک این اطلاعات قبلا در نظر گرفته شده است. برای ایجاد یک چارچوب مفهومی یا نقطه شروع اقدامات کنترلی باید انجام شود این اقدامات برای برآوردن خواسته‌های با کیفیت کاربران نهایی از اطلاعات حسابداری می‌باشد کیفیت اطلاعات در اطلاعات حسابداری و اطلاعات کلی به طور خاص از نظرمباحث  مفهومی برای اشخاص دشوار می‌باشد.

اطلاعات حسابداری زمانی مفید و سودمند است که بتواند در تصمیمات حسابداری کمک نموده و از ویژگی‌های کیفیتی لازم برخوردار باشد. استفاده کردن و لحاظ کردن کلیه ویژگی‌های حسابداری بصورت یکجا برای تهیه و ارائه کلیه اطلاعات حسابداری به دلیل تضاد بین ویژگی‌های کیفیتی اطلاعات بسیار دشوار و غیر ممکن است. و برای کاهش یا برطرف نمودن این نوع تضاد باید به ویژگی‌هایی که برای به حقیقت پیوستن هدف‌های حسابداری و گزارش‌گری مالی ضروری است و در برخی موارد باید بهای بیشتری پرداخت نمود و در برخی موارد باید به نفع سایر ویژگی‌ها از این ویژگی صرف نظر نمود. مهم‌ترین مفاهیم اساسی مربوط به اطلاعات سیستم داده‌ها، اطلاعات و دانش می‌باشد.

 از داده‌ها به عنوان مواد اولیه که به گسترش اطلاعات و بالا بردن دانش است استفاده می‌شود. کتینگر و لی اظهار می‌کنند که این روش سلسله مراتبی داده‌ها از طریق اطلاعات به دانش رایج‌ترین روش در حوزه انفورماتیک بوده است.این روش به توصیف اشیاء و یا حوادث مربوط می‌شود. هدف از تهیه پردازش  اطلاعات داده‌ها  به عنوان مثال طبقه‌بندی، خلاصه یا منتقل شده، اضافه کردن ارزش در یک زمینه خاص می‌باشد. در حقیقت دانش در واقع یک شکل تکامل یافته بالاتر و با ارزش‌تر از اطلاعات می‌باشد. این اطلاعات بدست آمده از زمینه‌های خاص می‌باشد که می‌تواند در زمینه‌های دیگر تعمیم و اعمال شود داده‌ها معمولا به حقایق درمورد حوادث و اشیاء اشاره دارد. پردازش اطلاعات داده‌ها یک پیام است که باعث تفاوت و یا اطلاع می‌شود و به تجربه‌ای برای ارزیابی دانش و یا ترکیبی جدید استفاده می‌شود یک سیستم اطلاعات حسابداری به عنوان سیستمی جهت جمع آوری، سوابق، فروشگاه‌ها، و فرآیند‌های داده برای ایجاد و تولید اطلاعات برای استفاده تصمیم گیرندگان می‌باشد نتیجه می‌گیریم این اطلاعات به طور خاصی مخصوص استفاده تصمیم گیرندگان می‌باشد. این اطلاعات برای تصمیم‌گیری مدیران در زمینه برنامه ریزی، اجرا، کنترل و ارزیابی فعالیت‌ها، منابع و پرسنل مفید می‌باشد. این فعالیت‌ها جزء فعالیت‌های عمومی مدیریت می‌باشد. با توجه به اطلاعات حسابداری به عنوان معادلی برای اطلاعات مدیریت می‌باشد. تعریف دیگر اطلاعات به عنوان یک مثال از سازه‌های اقتصادی است که در ترتیبات تجاری یک شرکت تجسم، معاملات و اتفاقاتی که در عملکردهای حسابداری جریان نقدینگی آینده یک شرکت مورد استفاده قرار می‌‌‌گیرد. اطلاعات حسابداری نه تنها اطلاعات مدیریت، بلکه اطلاعاتی است که در صورت‌های مالی داخلی و خارجی گزارش شده است. بنابر این ممکن است برای محدود کردن مفهوم اطلاعات حسابداری به اطلاعات به دست آمده از سیستم‌های اطلاعات مالی که به طور کلی در ارتباط دفتر کل مفید هستند باشند  به طور کلی اطلاعات سیستم‌های ERP با این شرایط موافقت نمی‌کنند. پس باید بگوئیم که اطلاعات حسابداری اطلاعات مربوط به سیستم‌های حسابداری است که در حسابداری داخلی جهت اطلاع دادن به مدیران بوده و در حسابداری خارجی به ارائه اطلاعات مالی لازم برای زینفعان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اولین مدل شناخته شده برای کیفیت اطلاعات مدل شانون ویور می‌باشد. این مدل نشان می‌دهد که یک پیام از منبع اطلاعات با استفاده از رمزگذاری به سیگنال دیجیتال تبدیل شده است سپس سیگنال از طریق یک کانال ارتباطی منتقل می‌شود. این سیگنال دریافتی توسط گیرنده رمز گشایی می‌شود زمانی همه چیز به خوبی پیش می‌رود که این پیام توسط گیرنده مورد استفاده قرار گیرد.

نشانه شناسی کمتر به جنبه‌های فنی ارتباطات داده‌ها و بیشتر به محتویات معنای پیام تمرکز دارد.

سیگنال به سه سطح تقسیم می شود:

۱٫سطح عملی منشاء استفاده و اثر سیگنال

۲٫سطح معنایی:  معنا و یا محتوای سیگنال

۳٫سطح نحوی:  ساختار نشانه بدون اشاره به معنا و اثرات و یا منبع آن معنا ی سیگنال ممکن است از نظر نویسنده متفاوت باشد

موافقت کردن با برخی از حوزه ها اطلاعات که به عنوان تفسیر پیام بر اساس دانش قبلی از گیرنده‌ها تعریف شده و یا ساختارهای دریافت به وسیله چشم انداز اطلاعات صورت پذیر است. به هر حال کاملا روشن است که تفسیر پیام بستگی به زمینه و حوزه پیام دارد.

مثلا در یک زمینه سازمانی معنای یک پیام قواعدی است که سازمان را تحت تاثیر قرار می‌دهد این پیام را زمانی می‌توان درک کرد که قوانین شناخته شده باشد یک نمونه معنایی برای سازمان به عنوان پایه‌ای برای یک طراحی عملکردی سیستم‌های اطلاعات مورد نیاز می‌باشد. موفقیت سیستم‌های اطلاعاتی وابسته به سیستم واطلاعات با کیفیت می‌باشد یک سیستم اطلاعاتی زمانی موفق است که ارزش استفاده از آن توسط کاربران تائید شود و دارای نفوذ بر کاربران باشد و اثرات مثبت آن برای سازمان مشخص شده باشد. پس کیفیت با میزان استفاده کاربران، رضایت کاربران و تاثیر سیستم بر سازمان اندازه‌گیری می‌شود. رضایت کاربران زمانی مشهود می‌گردد که بعد از استفاده از سیستم درک می‌نماید که اطلاعات ایجاد شده با ارزش و مفید است و از ارزش اطلاعات اطمینان پیدا می‌نماید.زمان پاسخ به اطلاعات به زمانی که طول می‌کشد تا یک عمل توسط سیستم اجرا شود گفته می‌شود .

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

لطفا ایمیل خود را بررسی کنید.