Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/agrins/domains/agrinsystems.com/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2159

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/agrins/domains/agrinsystems.com/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2163

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/agrins/domains/agrinsystems.com/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 2810
GASB گسب - توسعه سامانه‌های آگرین

تخمین زمان مطالعه : ۵ دقیقه

در سال ۱۹۸۴هیئت استانداردهای سود دولت(GASB)  بر طبق شالوده سود مالی(FAF)  شکل گرفت تا استانداردهای آن گزارش‌های آمادگی ظاهری مالی را هدایت نمایند.

شالوده برای انتخاب اعضای گسب و هیئت مشاور مسئول می‌باشد و برای فعالیت‌های آنها و تمرین و توجه کلی آنها به استثنای قطعنامه مسائل فنی گسب را تامین بودجه می‌نماید. وظیفه گسب مهم است زیرا گزارش ظاهری مالی می‌تواند مسئولیت مالی را نسبت به مردم شرح دهد و اساس سرمایه‌گذاری، اعتبار و بسیاری از قانون‌گذاران و تصمیمات منظم و با قاعده باشد.

ماموریت هیات استانداردهای سود دولت این است که استانداردهای سود دولت محلی و کشوری وگزارشات مالی را که به صورت زیرخواهد بود تائید و اصلاح کند.

GASB باعث بوجود آمدن اطلاعات سودمند برای استفاده کنندگان از گزارشات مالی می‌باشد. عموم مردم را راهنمائی می‌نماید و عموم مردم را تعلیم و تربیت می‌نماید. تولید کنندگان، حسابرسان و استفاده کنندگان عموم مصرف کنندگان از گزارشات مالی می‌باشند. این راهنمائی‌ها که شامل استانداردهای مالی و سود برای عملکرد موثر و قابل اجرای سیستم دموکراتیک دولت ضروری هستند گزارشات مالی را که نقش مهم در انجام وظیفه دولت ایفا می‌کند را به صورت آشکارا پاسخگو می باشد. دولت‌های محلی و کشوری مسئولیت را ارزیابی  می‌کنند و تصمیمات اقتصادی اجتماعی و سیاسی اتخاذ می‌نمایند.

گزارشات مالی ارائه شده از اولین استفاده کنندگان دولت محلی وکشوری شامل موارد زیر می‌باشد :

* دولت ابتدا در مقابل شهروندان خود مسئول است.

*  استفاده کنندگان بطور مستقیم نماینده شهروندان، قانون‌گذاران و هیئت مراقب می‌باشند.

*  بودجه دولت را تهیه می‌کند یا در فرآیندهای دارایی و مالیات دهندگان، دولت‌های دیگر، سرمایه‌گذاران، اعتبار دهندگان دادن تعهدات مالی و متخصص تجزیه شرکت دخالت می‌کنند.

مأموریت هیئت استانداردهای سود دولت این است که استانداردهای سود دولت محلی و کشوری و گزارشات مالی را که به صورت زیرخواهد بود، تأیید و اصلاح نماید.

ماموریت هیئت استانداردهای سود دولت :

* باعث بوجود آمدن اطلاعات سودمند برای استفاده کنندگان گزارشات مالی می‌شود.

* عموم مردم را راهنمایی و تعلیم و تربیت می‌کند که این عموم مردم شامل تولید کنندگان، حسابرسان و استفاده کنندگان گزارشات مالی می‌باشد.

* کاربردها و استفاده کنندگان سود دولتی و گزارش مالی استانداردهای مالی و سود برای عملکرد موثر و قابل اجرای سیستم دموکراتیک دولت ضروری می‌باشد.

* گزارش مالی یک نقش مهم را در انجام وظیفه دولت ایفا می‌نماید تا آشکارا پاسخگوی گزارشات مالی دولتی  باشد.

* گزارش مالی دولت‌های محلی و کشوری عمدتا مسئولیت را ارزیابی می‌کنند و تصمیمات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی اتخاذ می‌نماید.

GASB مخفف کلمه هیئت استانداردهای حسابداری آلمان می‌باشد.

در ژانویه ۱۹۹۹هیات استانداردهای حسابداری دولتی یک گزارش را انتشار داد که در این گزارش نیاز بود تا دولت‌های محلی ارزش دارایی‌هایی با ساختارهای زیر بنایی که آنها مالک باشند را نشان دهند. ازلحاظ تاریخی، نهادهای بخش دولتی از گزارشات هزینه‌ها و درآمدها استفاده می‌کرد ولی ارزش سرمایه‌گذاری‌ها یا دارایی‌هایشان را گزارش نمی‌کردند، به هر حال برای مطابقت اصول دیگر کار تجاری، علاقه زیاد به انتقال ترازنامه وجود دارد بخصوص زمانی که آن شامل دارایی‌ها می‌شود و مسئولیت عمومی افشا را افزایش می‌دهد.

دو نوع صورت حساب مالی در GASB وجود دارد :

۱٫صورت حساب‌های گسترده دولتی : صورت حساب‌های مالی قطعی برای تمام کارهای شهر بر اساس حسابداری فراهم شده است. آنها برمبنای سرمایه ارائه نشده‌اند، به جای آن کلیه کارهای مالی در دو فعالیت اصلی سازماندهی شده‌اند که عبارتند از فعالیت‌های دولتی و تجاری. آنها توجه زیادی به دارایی خالص دارند و از قراردادهای بین سرمایه‌ای (همانند خدمات سرمایه‌ای داخلی و سرمایه‌های سپرده‌ای خارج )می‌باشند.

هزینه‌ها  ممکن است شامل (هزینه های جمع شده با هزینه‌های مستقیم باشند) و هر دو هم در آمدهای خالص و ناخالص مربوطه همانند دستمزدها و بخشش‌ها را نشان می‌دهد.

۲٫گزارشات سرمایه‌ای: در جلسه مباشران نگرانی‌های مربوط به مسئولیت، صورت حساب‌های مالی همچنین بر مبنای سرمایه ارائه می‌شوند. اما از مبنای مشابه حسابداری همانند صورت حساب‌های گسترده دولتی برای سرمایه‌های دولتی استفاده نمی‌کنند چون تفاوت‌های زیادی در اساس حسابداری و فضای قراردادها وجود دارد اختلافات مهمی بین این دو صورت حساب مالی وجود خواهد داشت. اما این تفاوت‌ها واضح نیستند به همین دلیل، رفع اختلاف جزئی بین آنها به عنوان قسمتی از صورت حساب‌های مالی اصلی حسابرسی شده نیاز خواهد شد.

* سرمایه‌ها بر روی سرمایه اصلی : در بخش گزارش سرمایه، صورت حساب‌ها و گزارشات بیشتر به سرمایه‌های اصلی فردی  به جای انواع سرمایه قطعی توجه می نمایند.

۲٫اطلاعات تکمیل کننده مورد نیاز : دو عامل جدید برای RSI  وجود دارد.

* بحث و تحلیل مدیریت : برخی از شهرها قبلا شرکت نامه‌های انتقالی به عنوان قسمتی از گزارش مالی سالانه شان تهیه می‌کنند. برای بعضی ازآنها، این نیاز به تحلیل و بحث مدیریتی جدیدی ممکن نیست که عوامل کار اضافی مهم را مطح کند به هر حال، به موجب اضافاتی به صورت حساب‌های گسترده دولتی ( و موضوعات مورد نیاز ) درفضا تلاش‌های کاری مربوطه قطعا افزایش خواهد یافت بعلاوه، زمانی که این قسمت مورد نیاز از صورت حساب‌های مالی قطعی می‌باشد که هزینه‌های حسابرسی شاید افزایش پیدا نماید.

* گزارش بودجه : مقایسه نتایج بودجه برای موارد واقعی مخصوص سرمایه‌های دولتی برای مدت زمان طولانی به عنوان قسمتی از صورت حساب‌های مالی اساسی نخواهد بود. اما این RSI می‌باشد و نیازهای اضافی وجود دارد که عبارتند از بودجه‌های مالی و هم  بودجه اساسی که باید ارائه شود.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

لطفا ایمیل خود را بررسی کنید.